Home » Předměty » MAT » V1 zadání do 27. 3. 2020

V1 zadání do 27. 3. 2020

Dobrý den,

zdravím všechny. Udělali jste mi radost, jak jste se pustili do zadaného úkolu.

Přišel mi splněný úkol od 20 lidí, těm moc děkuji.

Úkol neodevzdali ani se neomluvili tito studenti (budu uvádět jen jména) Veronika, Johana, Johana, Sabina, Mathew, Gabriela, Anna B., Marie Z.

Prosím upozorněte je, pokud na ně máte kontakt.

Většina z vás má oba příklady správně. U některých se vyskytla stejná chyba, doufám že to není tím, že si výsledky předáváte!!!

Ta chyba je 5x = 1 vydělím celou rovnici pěti a x = 5. Co to je za nesmysl???  1:5 není pět!!! To nemluvím o tom, kde se vzalo 5x = 1, někdo omylem připsal mínus, kde nebylo!!!

lineární rovnice 2 (pdf)

Omlouvám, zde je druhý příklad lineární rovnice 3 (pdf)

Otevřete si pdf najdete tam oba příklady s komentářem, pořádně si pročtěte, někteří jste možná postupovali trošku jinak, nevadí, hlavně, když víte proč to děláte. Důležitý je výsledek. Všichni si zapište do sešitu.

Na konci vás opět čekají dva příklady, vypočítejte do pátku 27. 3. 2020 (postup, podmínky, zkouška) a zašlete, fotky posílejte jako přiložené soubory, nejlépe pojmenované vaším příjmením. Tentokrát prosím si pohlídejte termín odevzdání.

Připomínám v pátek také odevzdáváte úkol z fyziky. Někteří už zaslali, nebudu vám všem odpovídat, že jsem email dostala.

Hezký den Darja Vyroubalová

vyroubalova.darja@suslbc.cz